השוואת רשמי דומיינים (בעיקר) בישראל

במדריך לקניית דומיין דנו במשמעות של דומיין ובחשיבותו, ומנינו כמה טיפים חשובים שיכולים לעזור לבצע בחירה נכונה של שם דומיין. בחלקו השני, ולאחר שהבנו מהו דומיין וכיצד לבחור את שמו, נציג עבורכם סקירה השוואתית קצרה בין רשמי דומיינים מוסמכים בישראל ובחו"ל.

חשוב להדגיש כי בחירת רשם הדומיינים הינה קריטית עבורך ואין להתפשר על רשם דומיינים מקצועי, אמין ומנוסה. אם תנסה לחסוך כמה שקלים ותבקש מאיש הסיסטם בארגון שלך שינהל את נושא רכישת הדומיינים ותפעול השרתים והאתרים של העסק, הרי כאשר העובד יעזוב אתה עלול לשכוח כי עליך לחדש את הדומיינים, לא תדע מהן הסיסמאות כדי להיכנס לאתרים ואתה חשוף לפגיעה במוניטין של העסק בגלל תפקוד לקוי של האתרים. לכן, מומלץ לפנות לרשם דומיינים שינהל עבורך במקצועיות את התחום, ויעדכן אותך בזמן מתי יש לחדש את הדומיינים, ויתאים עבורך פתרונות מתקדמים נוספים.

לפניך רשימה של מספר רשמי דומיינים עיקריים ומובילים:

  • BOX- רשם דומיינים מוסמך מטעם איגוד האינטרנט הישראלי, חברה צעירה יחסית המציעה מחירים משתלמים. החברה מציעה רישום, ניהול וחידוש דומיינים ישראליים ובינלאומיים ב- 49 ₪ בלבד. בנוסף, החברה מציעה חבילות אירוח לאתרים החל מ- 15 ₪ ועד 45 ₪ לחודש עם ממשק ניהול נוח לאתר ולמיילים, שירותי בניית אתרים ואחסון בשרת וירטואלי VPS.
  • InterNic- חברת ותיקה לרישום דומיינים בישראל ובעולם. החברה מספקת מעטפת שירותים רחבה לרישום וניהול דומיינים, לאחסון אתרים, שרת וירטואלי, חבילות מייל, מחשוב בענן וסליקה באינטרנט. לחברה ממשק פשוט ונוח לבדיקת זמינות ולרישום דומיינים חדשים בארץ ובעולם. עלות רישום דומיין ישראלי לשנה- 59.9 ₪ (ללא מע"מ) וקניית דומיין בינלאומי לשנה ב- 59.9 ללא מע"מ.
  • Virtual Nest- חברת Virtual Nest מבית בזק בינלאומי מציעה מגוון רחב של פתרונות IT מתקדמים. החברה מציעה בין היתר שירותי מחשוב בענן של בזק בינלאומי, רישום וניהול דומיינים בישראל ובעולם, פתרונות אחסון שיתופיים במחירים משתלמים על גבי שרתים וירטואליים, גיבוי מרחוק בענן, ניהול מוקדי שירות לקוחות בענן, פתרונות Wi-Fi בענן ומנגנון הגנה יעיל ומתוחכם למניעת מתקפות DDoS. לחברה ממשק נוח ויעיל לרישום ולניהול דומיינים, עם תמיכה מלאה בעברית. החברה מתחייבת לביצועים גבוהים בארץ ובחו"ל. Virtual Nest מציעה ללקוחותיה קניית דומיין ישראלי ב- 80 ₪ + מע"מ לשנה.
  • DTNT (Domain The Net)- חברת Domain The Net היא רשם ישראלי מורשה מטעם איגוד האינטרנט העולמי, החברה מספקת מעטפת שירותים מקצועית ומקיפה של פתרונות אינטרנט, ביניהם ממשק ידידותי ונוח לרישום ולקניית דומיינים, לרבות רישום דומיינים בשפות שונות מאנגלית, חבילות לאחסון אתרים, שירותי דואר אלקטרוני, פתרונות דיגיטליים ייחודיים להגנה על המותג, מניעת דואר זבל ועוד. החברה מציעה דומיין ישראלי בעלות של 79.9 ש"ח לשנה כולל מע"מ.
  • ISOC-IL (איגוד האינטרנט הישראלי)- איגוד האינטרנט הישראלי הוא סניף של איגוד האינטרנט הבינלאומי, האיגוד פועל משנת 1994 כגוף לא מסחרי וללא כוונת רווח. במטרה לעודד את התחרות בין רשמי הדומיינים בארץ האיגוד מפנה את הציבור לרשמים המוסמכים מטעמו. ניתן לרשום דומיינים גם באמצעות האיגוד במחיר גבוה בהשוואה לרשמים, בעלות של 230 ₪ לרישום דומיין חדש לתקופה של שנתיים. עם זאת, יש סיומות שרק האיגוד מוסמך לרשום, כגון: il, k12.il, ac.il, net.il.
  • LiveDns- רשם דומיינים מורשה מטעם איגוד האינטרנט הישראלי, מציע ממשק ידידותי ונוח לחיפוש ולרישום דומיינים חדשים ולחידוש שמות מתחם. החברה מציעה מגוון שירותים כגון אחסון אתרים, בניית וניהול חנויות באינטרנט, בניית אתרים ומגוון פתרונות בענן. החברה מציעה שירות לקניית דומיינים בעלות של 75 ₪ כולל מע"מ לשנה.
  • Peligon- חברת פליגון, רשם דומיינים מורשה מטעם איגוד האינטרנט הישראלי, מפעילה את אתר Web Line לרישום דומיינים בעברית בסיומת il או org.il בעלות של 69 ₪ לשנה, ורישום דומיינים בינלאומיים בעלות 79 ₪ לשנה כולל מע"מ. חברת פליגון מציעה בניית אתרים וחנויות מקוונות, שירותי אחסון על גבי שרתי החברה ושירותי פרסום באינטרנט.
  • GoDaddy- אתר מומלץ ופופולרי לקניית דומיינים בינלאומיים. באתר ניתן לרכוש דומיין בינלאומי במחיר זול. לאתר ממשק נוח לחיפוש דומיינים קיימים ולקניית דומיין חדש. כמו כן, האתר מציע שירותי בניית ואחסון אתרים, ניהול דואר אלקטרוני, שירותי משרד בענן ושירות לקידום אתרים במחיר חודשי. האתר מציע קניית דומיינים במחירים נמוכים ומשתלמים החל מ- 7.99$ לשנה לסיומת uk ו- 11.99$ לסיומת com.

לסיכום, ניתן לרשום דומיינים בקלות יחסית, באמצעות ממשק נוח וידידותי. עם זאת, ישנם פערי מחירים בין רשמי הדומיינים, לכן חשוב לערוך סקר שוק, ומומלץ לפנות לחברה מקצועית שתנהל עבורך את הדומיין ותספק קשת רחבה של שירותים נוספים. כאמור, רישום נכון של הדומיין חשוב לקידום האתר שלך בגוגל, ויסייע לך לבדל את העסק מהמתחרים ולחזק את המותג שלך.